Prima resultaten voor Lars Jacobsen, Iris van Aurich en Jennie Resink bij de Europese Masters Kampioenschappen in Rome. Het mooiste werd tot het laatst bewaard. De slotafstand voor de DWK-masters leidde tot een 3e plaats op de 200m rugslag bij de dames 60-64 voor Jennie Resink. Ze werd door Iris van Aurich naar de finish geschreeuwd en dat heeft zeker bijgedragen aan dit resultaat. Ook haar tijd was heel goed. Met 3.33.60 was ze sneller dan ze de afgelopen 7 jaar was geweest.

De EMK waren een week eerder voor Lars en Iris gestart met de 3km open water. Lars vindt het trainen en zwemmen in zee fantastisch. Hij was zeer tevreden met zijn 9e plaats. Iris vond het spannend, maar ook erg leuk om mee te maken. Ze werd 20e. Ze geeft zelf aan dat ze eerder moet durven aanzetten.
Vervolgens ging het verder in het zwembad. Iris (D 50-54) en Jennie zwommen al hun afstanden in het mooie Stadio del Nuoto. Lars (H 25-29) moest ook naar het andere bad, Unipol Blustadium Pietralata.
Lars werd 9e op de 800m vrije slag, 14e op de 400m vrij en 23e op de 50m rug. Helaas geen pr’s, maar in zijn series wist hij er elke keer een mooie strijd van te maken. Iris had een mooi pr (11.42.84) op de 800m vrije slag, 12e plaats. Op de 100 en 200m schoolslag zwom ze bijna een pr en werd 9e en 7e, heel goed in de top 10. Jennie zwom ook de 800m vrije slag. De 11e plek was een prima resultaat.
Al met al was het een mooi toernooi met een prima sfeer in een prachtige zwemomgeving. Met de meegereisde supporters is Rome ook nog toeristisch bekeken.