post

Snelle tijden bij ISF Aken

Een viertal zwemmers heeft afgelopen weekend deelgenomen aan de ISF Aken. Ruben Baars, Thijs Berkhout, Ronis van Everdingen en Niek Heethaar hadden een druk programma in de Duitse stad, net over de grens bij Maastricht. Zo vlak voor de belangrijke kampioenschappen was het een goede graadmeter van de vorm.

Van Everdingen en Baars waren lekker op dreef. Ruben liet bijvoorbeeld de snelste tijd van Nederland voor 15 jarigen noteren op de 100m vrije slag met 52,85. Daarnaast zette hij op al zijn andere afstanden ook persoonlijke records neer, waaronder een sterke 1.02 op de 100m wisselslag. Ronis deed goede zaken op de wisselslag afstanden met een 2e tijd ooit op de 400m wisselslag, 4.39,52. Op de 100 vrij perste hij op de laatste dag van het driedaagse toernooi er nog een knappe 52,2 uit.

Niek Heethaar zette op de 100 rugslag de zesde tijd neer met 58,2 en kon daarmee de finale zwemmen. Hij zag er vanaf, gezien het drukke en pittige programma, met o.a. de 100 en 200 vrije slag, 50 en 200 rugslag en de 50 vlinderslag. Thijs Berkhout liet ook een paar goede tijden noteren zo vlak voor de Gelderse kampioenschappen. Hij was het sterkst op de 200m schoolslag. Met 2.32,1 bleef hij binnen een seconde van zijn persoonlijke record.